Forum forum.ryki.pl
Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Rejestracja Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj
o Rykach... IPN 2001r. (na str. 151)
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.ryki.pl > Wspomnienia
Zobacz poprzedni temat - Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Henryk M.

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: 13.08.2008 14:59    Temat postu: o Rykach... IPN 2001r. (na str. 151) Odpowiedz z cytatem

W internecie znalazłem i zamieszczam fragmenty w kopi pierwsza i 151 strona; „IPN Warszawa 2001 –STAN WOJENNY W DOKUMENTACH WŁADZ PRL (1980- 1983) [przez linki do powiększeń] Proszę klikać na teksty do powiększenia

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7e2703d66dac6384

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d5d5d450e8f9cfb3
W kopi tekstu „Lublin” i poniżej zaznaczyłem fragmenty wzmianki dotyczący mojej osoby Henryka Moniszko – widniejący w tekście zarzut to był pretekst- zatrzymania, aresztu 48 godzin rewizji (pod moją nie obecność) w pracy i domu, .długie przesłuchania w Rykach i Lublinie na wiele zarzutów między innymi –nagrywania i udostępniania innym wiadomości z zachodnich rozgłośni… Obszerny temat, którego innym razem opiszę, a obecnie nadmienię też, że „ S.B. rycka” zemściła się między innymi za fakty jakie przekazałem przyjacielowi Ś.p. księdzu prałatowi - proboszczowi i dziekanowi Marianowi Piotrowskiemu

[ Dodano: 13.08.2008 22:07 ]
Na p.s. w czasie kiedy przebywałem w areszcie między innymi sprawdzali stan wyłączonych telefonów. Podobno około 10 abonentów było bez zgody włączonych. Przed "stanem wojennym" Ryki posiadały czynnych około 550 abonentów (w dzienniku dyżurnych zamieściłem adnotacja- którą to stronę posiadam, że po 15 tej dyżurni centrali odpowiadają za stan włączonych numerów). Żeby upilnować i odpowiadać za stan włączonych abonentów to kierownik musiał by sam przebywać na centrali całe doby -widoczny niesłuszny zarzut a tylko był "pretekst" SB-eków....

Ostatnio zmieniony przez Henryk M. dnia 13.12.2009 11:53, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
janek-ryki

PostWysłany: 22.08.2008 11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widać, że esbecy z Ryk w "stanie wojennym" też chcieli się wykazać i robili oszczerstwa działaczom NSZZ "Solidarność"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Henryk M.

PostWysłany: 25.08.2008 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bliżej kolejnej rocznicy "stanu wojennego" warto do tematów... powrócić
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
janek-ryki

PostWysłany: 13.12.2009 10:18    Temat postu: wspomnienia - dziś 13 grudnia 2009 r. Odpowiedz z cytatem

Dziś kolejna rocznica 13- grudnia - wprowadzenia stanu "wojennego" w Polsce
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.ryki.pl -> Wspomnienia
Strona 1 z 1

Skocz do: