Forum forum.ryki.pl
Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Rejestracja Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj
Mieszkańcy Ryk:znani-nieznani,zapomnieni-przypomnieni
Idź do strony 1, 2  Następny
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.ryki.pl > Wspomnienia
Zobacz poprzedni temat - Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cygan

Ostrzeżenia: 0/5

PostWysłany: 07.07.2008 21:29    Temat postu: Mieszkańcy Ryk:znani-nieznani,zapomnieni-przypomnieni Odpowiedz z cytatem

ale

Ostatnio zmieniony przez cygan dnia 30.12.2010 11:37, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ronald

PostWysłany: 07.08.2008 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

Milicjant Błażejczyk- czy prawdą jest to ,że mimmo tego milicjnego mundru był uczciwym człowiekiem.

Pozdrawim Ronald
Powrót do góry
cygan

PostWysłany: 30.10.2008 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czapka

Ostatnio zmieniony przez cygan dnia 30.12.2010 11:37, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
halina

PostWysłany: 15.11.2008 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Były też chłopskie baranice i rosyjskie papachy.
Powrót do góry
cygan

PostWysłany: 15.11.2008 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z pewnym

Ostatnio zmieniony przez cygan dnia 30.12.2010 11:39, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
TicTac

PostWysłany: 15.11.2008 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Całe szczeście, że historia co jakiś czas zatacza koło i można było, nawet po tych długich latach, docenić i uhonorować zasługi tego skromnego Pana.
Do znanych mieszkańców Ryk, przypomnianych przez Cygana, dołączam innych mieszkańców naszego miasta- dla mnie nieznanych- uwiecznionych na zdjęciu zrobionym w Rykach / skrzyżowanie Warszawska-Poniatowskiego?/

Myślę, pozowanie do zdjęcia z "Orlikiem" było w tamtym okresie bardzo ryzykowne.

i pięknie opisana historia życia i walki rodziny Bernaciaków z kolejnym ryckim zdjęciem "Orlika":
http://www.ngp.pl/str/tekst544.html

oraz filmy:
cz.1
http://pl.youtube.com/watch?v=HlTRHo4jkgE

cz.2
http://pl.youtube.com/watch?v=KLxk8cybcQ4

cz.3
http://pl.youtube.com/watch?v=A-9zIIwhklQ
Powrót do góry
Puchatek

PostWysłany: 26.11.2008 1:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TicTac napisał:
/ skrzyżowanie Warszawska-Poniatowskiego?/

Znak zapytania jest niepotrzebny. Budynek w tle to bez wątpienia kamienica W. Jaśkiewicza (obecnie apteka Vita). A to drugie zdjęcie na podanej stronie zostało zrobione chwilę wcześniej z tej samej perspektywy.

PostWysłany: 27.11.2008 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="TicTac"]

Ostatnio zmieniony przez cygan dnia 30.12.2010 11:41, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Irek_Swirek

PostWysłany: 28.11.2008 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"50 lat GS w Rykach" co to za wydawnictwo i kto jest autorem?
Powrót do góry
cygan

PostWysłany: 28.11.2008 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Irek_Swirek napisał:
"50 lat GS w Rykach" co to za wydawnictwo i kto jest autorem?

/kliknąć/

Ostatnio zmieniony przez cygan dnia 07.12.2008 22:52, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
halina

PostWysłany: 30.11.2008 16:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To wydano 50 lat temu.
Powrót do góry
cygan

PostWysłany: 03.01.2009 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mało kto w Rykach może się poszczycić wystąpieniem w dokumencie o radiu Wolna Europa(nakręconym chyba w 1995 roku).Nie wiadomo ilu mieszkańców Ryk odważyło się w czasach ludowej demokracji napisać do tej rozgłośni.Myślę,że napewno nikt.Z jednym wyjątkiem.Na zdjęciu, znana z eteru redaktorka RFE,Krystyna Miłotworska pokazuje jego zdjęcie.
Ale kto miał pisać,skoro większość narodu j e s z c z e dzisiaj wspomina tamten okres jako czasy największego rozkwitu naszej ojczyzny.....

Powrót do góry
Henryk M.

PostWysłany: 04.01.2009 8:35    Temat postu: podziękowanie i kilka infrmacji z dawnych czasów Odpowiedz z cytatem

Jeszcze raz bardzo dziękuję za zapisanie na płycie audycji- nadawanej przez TV Polonia na koniec działalności; Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa. Dziękuję też obecnie za "stop klatki" gdzie w maleńkim fragmencie pokazywano listy dwu radiosłuchaczy. Do mojego listu pokazano moją fotografie a na niej proszę zauważyć trzy radioodbiorniki. Dokupywałem te radioodbiorniki które posiadały podzakresy fal krótkich. Na poszczególnych pasmach w pewnych godzinach "zagłuszarki" "U.B" mniej lub całkowicie do Ryk np. z Lublina - nie było słychać zagłuszania... Dużą ilość audycji nagrałem i niektóre udostępniałem innym lub fragmenty słuchaliśmy w pracy (a jak się okazało jeden kolega z pracy członek ORMO informował o fakcie - komu potrzebował) W czasie aresztowania mnie w stanie wojennym przed rewizją w domu część kaset żona z synem wykasowała. Około 30 - przeważnie taśm magnetofonowych zabrano z domu. Jak oświadczył mi osobiście w Lublinie SB- ek - "nie mam co słuchać bo wykasowałem" Szkoda cennych wiadomości o pewnym okresie historii Polski jakie utrwalałem . Tylko jedna nagrana kaseta ocalała, gdzie między innymi są wiadomości podawane o Świdniku... Pozdrawiam Henryk Moniszko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
TicTac

PostWysłany: 04.01.2009 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy aby radioodbiorniki ze zdjęcia nie były przez Pana specjalnie "tuningowane" do odbioru audycji z RWE? Cool
Jak Pan to zdjęcie do RWE wysłał? Gołębiem pocztowym? Bo chyba nie socjalistyczną pocztą?
Gratuluję odwagi a przede wszytkim pomysłu!
Powrót do góry
Henryk M.

PostWysłany: 05.01.2009 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TicTac napisał:

Jak Pan to zdjęcie do RWE wysłał? ...

Do słuchania rozgłośni polskojęzycznych w tym i RWE używałem radioodbiorników przeważnie z podzakresami fal krótkich - dla lepszego odstrajania się od "zagłuszarek" Ponadto wypraktykowałem i częściej korzystałem z 13 m (w godzinach jak była propagacja tego pasma) Wysłałem list z fotografią przez podawany adres do Wiednia w Austrii i otrzymałem interesującą wiadomość jak wykonać ramową (kierunkową antenę) na fale krótkie - nie zachodziła u mnie potrzeba używania takiej anteny . W czasie rewizji w domu milicjanci znaleźli i adres do samej rozgłośni RWE. Na przesłuchaniach u SB-eków pytano po co adres do RWE... Odpowiedziałem prawdę że miałem pytać jak odbierają na zachodzie TV z Polski. - (odbierano przez Bornholm) Na obecnej fotografii jest też to samo radio Maria jak i na foto do RWE

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/06b0ffe9da73504d.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum forum.ryki.pl -> Wspomnienia Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: